İnvisalign Ankara

Invisalign Ankara; ortodontik tedavinin neden olduğu estetik sorunları büyük oranda ortadan kaldırır. Tamamen şeffaf yapıda olan plaklar sayesinde diş teli görüntüsü olmadan da ortodontik tedavinin tamamlanmasını sağlar. Şeffaf plaklar düzenli aralıklarla değiştirilir ve tedavi süresi boyunca yenilenerek kullanılır. Diş teli görünümünün yarattığı estetik sorunları ortadan kaldırdığı için genellikle yetişkinler tarafından tercih edilse de çocuklarda da kullanılabilir. Yazımızın devamında invisalign plaklar hakkında sık sorulan soruları bulabilirsiniz. Invisalign Ankara tedavisi ve fiyatları için ise Uzm. Dt. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Invisalign Tedavisi Nedir?

İnvisalign tedavisi Ankara, günümüzde kullanılan modern ortodontik tedavi yöntemlerinden biridir. Tamamen şeffaf yapıda olan ve dişlerin kendi formuna uyum sağlayan plaklar ile diş çapraşıklıklarının tedavi edilmesini sağlar. Diş teli ve braketler kullanılmadığı için dışarıdan bakıldığında kişinin diş teli tedavisi gördüğü anlaşılmaz. Invisalign, özellikle iş ve sosyal yaşamında daha rahat olmak isteyen yetişkinler için oldukça avantajlıdır.

Invisalign Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

Invisalign tedavisi hem çocuk ve gençler hem de yetişkinler için uygundur. Ancak ortodontik tedavinin başlaması için tüm süt dişlerinin dökülmüş olması gerekir. Bu da ortalama 13 – 14 yaşlarına denk gelmektedir. Tüm dişler düşüp, en azından 2. büyük azı dişleri sürdükten sonra, herkese invisalign tedavisi yapılabilir.

Invisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

Invisalign tedavisinde öncelikle beklenen sonuçlara göre kişinin ağzından ölçü alınır. Bu ölçü, CAD-CAM sistemine aktarılır. Sanal ortama aktarılan model plak olarak üretilir. Invisalign tedavisinde kullanılan her bir plak, kişiye özeldir. Bu plaklar belli sürelerde değiştirilir ve her ay düzenli olarak kontroller devam eder.

Invisalign Tedavisi ile Hangi Sorunlar Giderilebilir?

  • Açık kapanış
  • Derin kapanış
  • Hafif ve orta düzeyde diş çapraşıklıkları
  • Diş arasında aralık olması gibi ortodontik sorunların tedavisinde kullanılabilir. Ancak çene yapısından kaynaklanan diş rahatsızlıklarının tedavisi için uygun olmayabilir.

Invisalign Plaklar (Şeffaf Plaklar) Ne Sıklıkta Değiştirilir?

Üretilen her bir şeffaf plak 15 gün kullanılır. 15 gün sonrasında yeni bir plağa geçilir ve bu tedavi süreci boyunca devam eder. Bu nedenle aylık kontrollerde hastalarımıza ikişer set (alt-üst) plak verilmektedir.

Invisalign Tedavisi Ankara Ne Kadar Sürer?

Ortodontik tedavilerin hepsinde, tedavi süresi kişiye özel hesaplanır. Bu nedenle şeffaf plak kullanan iki farklı bireyde de tedavi süreleri değişebilir. Bu noktada, düzenli takip oldukça önemlidir. Dişlerin hareketi ve beklenen sonuçlar değerlendirilerek, tedavi süresine karar verilebilir. Invisalign Ankara ve ortodontik tedavi süreleri hakkında daha fazla bilgi için Uzm. Dt. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Invisalign Plakları Gece de Kullanmalı Mıyım?

Şeffaf plaklar gece de kullanılmalıdır. Kısa sürede, en başarılı sonuçların alınması için plakları günde en az 20 saat kullanmak gerekir.

Yemek Yerken Invisalign Plaklar Çıkarılır Mı?

Yemek yerken şeffaf plakları çıkarabilirsiniz. Yemeklerden sonra ise dişlerinizi temizleyerek, yeniden plakları takmanız gerekmektedir. Plaklar genellikle içecek tüketmenizi engellemez. Ancak çok soğuk ya da çok sıcak içecekleri tüketirken plakları çıkarmanız tavsiye edilir.

Invisalign Plaklar Konuşmamı Engeller Mi?

Invisalign plaklarına alışmak birkaç günü alabilir. Bu süreçte az da olsa konuşurken zorlanabilirsiniz. Ancak birkaç gün sonunda plaklara tamamen alışılır ve konuşma zorluğu ortadan kalkar. Eğer plaklarla konuşmaktan rahatsız oluyorsanız önemli toplantı ya da sunumlarda birkaç saatliğine plakları çıkarabilirsiniz.

Invisalign Tedavisinde Diş Ağrısı Olur Mu?

Ortodontik tedavilerin başlangıcında dişlerin hareketinden dolayı hafif ağrı ve sızı hissedilebilir. Ancak bu uzun sürmez. Dişler harekete alıştığında acı da ortadan kalkar.

İnvisalign Tedavisi Ne Kadardır?

Invisalign plaklar ile ortodontik tedavi birçok kişi tarafından daha avantajlı bulunmaktadır. Özellikle hafif ve orta düzeyde diş çapraşıklığı olan hastalar için ideal bir tedavi yöntemidir. Plaklar dışarıdan bakıldığında neredeyse hiç belli olmaz. Bu da hastalarımızın estetik açıdan kendini daha rahat hissetmesini sağlar ve tedavi daha kolay tamamlanabilir.

Ankara invisalign plakların fiyatları ise hem diğer ortodontik tedavilere göre hem de kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Ankara invisalign tedavisi ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Uzm. Dt. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.