Estetik Diş Hekimliği Ankara

Estetik diş hekimliği Ankara; dişlerdeki estetik sorunların giderilmesini amaçlayan bir diş hekimliği alanıdır. Sadece dişlerdeki şekil sorunlarının giderilmesi değil; dişlerin beyazlatılması, boşlukların doldurulması, lamine ve diğer kaplama uygulamaları gibi birçok farklı işlemi içerir. Bu nedenle kişinin kendine yakışan, her açıdan estetik bir gülüşe sahip olmasını sağlar. Estetik diş hekimliği hakkında daha fazla bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ankara estetik diş hekimliği ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için ise Uzm. Dr. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliği Ankara Nedir?

Dişler, küçük olmasına rağmen yüz ifademiz ve gülüşümüz üzerinde en çok etkisi olan noktalardan biridir. Bu nedenle estetik bir gülüşe sahip olmak, birçok kişi için oldukça önemlidir. Özellikle dış görünüşün önemli olduğu meslek gruplarına dahil olanlar, estetik diş hekimliğini sıkça tercih etmektedir. Estetik diş hekimliği kapsamında dişlerin boyutunun eşit olmaması, leke ve renk eşitsizlikleri, diş eti problemleri, diş boşlukları gibi birçok farklı problem tedavi edilebilir. Böylece orantılı, parlak ve kusursuz dişlere sahip olmak mümkündür.

Estetik Diş Hekimine Ne Zaman Gidilmelidir?

Estetik diş hekimlerine gitmek için dişlerin ağrımasına gerek yoktur. Dişlerinin yapısından, renginden ve şeklinden memnun olmayan herkes estetik diş hekimlerine muayene olabilir. Estetik diş hekimliği kapsamında yapılan uygulamalar, kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bazı hastalarımızda öncelik dişlerin şekliyken, bazı hastalarımızda renk ve leke sorunlarının giderilmesi gerekebilir. Estetik diş hekimliği kapsamında;

  • Diş lekelerinin giderilmesi, solmuş dişlerin yeniden canlı ve parlak bir görünüm kazanması
  • Diş kırıklarının tedavi edilmesi
  • Diş boşluklarının doldurulması
  • Dişlerin boyutunun eşitlenmesi
  • Kırık ya da çarpık dişlerin hizalanması
  • Diş eti sorunlarının giderilmesi gibi birçok işlem yapılabilir.

Ankara Estetik Diş Hekimliğinde Hangi İşlemleri Yapılır?

Estetik diş hekimliğinde uygulanan işlemler her hastamız için farklı olabilir. Örneğin; lamine yapılan iki hastamızda, yapılan işlem aynı olsa bile uygulama süreci farklı olabilir. Çünkü her hastamızın ihtiyaçları farklıdır. Kişinin ihtiyaçlarına göre hem restoratif hem de tedavi edici uygulamalar yapılabilir. Estetik diş hekimliğinde en çok yapılan işlemlerden kısaca söz edecek olursak;

Diş Eti Estetiği

Gülümseme sırasında diş etlerinin görünmesi ya da diş etlerinin normalden kısa olması durumunda yapılan işlemlerdir.

Diş Beyazlatma

Dişlerin 4 – 6 ton açılmasını sağlar.

Bonding

Aralıklı ya da kırık dişlerde en çok tercih edilen işlemdir. Kompozit dolgularla yapılır. Kalıcılık süresi oldukça uzundur.

Inlay/Onlay Restorasyon

İndirekt dolgu uygulaması olarak da bilinir. Diş çürüğü vb. yapısal sorunların giderilmesinde sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Porselen Venerler

“Yaprak porselen” olarak da bilinir. Takma tırnaklara benzerler. Dişlerin üzerine yapıştırıldığında, dişlerdeki uzunluk-kısalık sorunlarını kolayca giderebilirler.

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital gülüş tasarımı, estetik diş hekimliğinde kullanılan gelişmiş teknolojilerden biridir. Özellikle tedavinin sonuçları ile ilgili endişeli olan, bekledikleri sonuçları hayalinde canlandıramayan hastalarımız için oldukça yol göstericidir. Dijital gülüş tasarımı sayesinde, hastanın diş yapısı bir model olarak bilgisayara aktarılır. Özel bilgisayar programları sayesinde, dişlerin tedavi sonunda alacağı durum görülebilir. Dijital gülüş tasarımı, birçok hastamızın tedaviden beklentilerini daha iyi anlamasına da yardımcı olmaktadır.

Ankara Estetik Diş Hekimliği Fiyatları 2021

Estetik diş hekimliği, birçok hastamızın dış görünüşü ile barışmasına ve özgüveninin yükselmesine yardımcı olmaktadır. Bu noktada doktorun uzmanlığı da oldukça önemlidir. Yeni tedavi yöntemleri hakkında kendini geliştiren, estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşan doktorlar tarafından yapıldığında ömür boyu kalıcı sonuçlar alınabilmektedir. Aynı zamanda hastalarımızın memnuniyeti de yükselmektedir. Ankara estetik diş hekimliği ve fiyatları ise tedavi sürecinde yapılan uygulamalara göre değişebilir. Ankara estetik diş hekimliği ve bu alanda yapılan işlemler hakkında daha fazla bilgi için Uzm. Dr. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.