Diş Eti Estetiği Ankara

Yaygın olarak “pembe estetik” olarak da bilinen diş eti estetiği Ankara; diş etlerinin normalden fazla görünmesi ya da asimetrik olması gibi durumlarda uygulanan işlemlerdir. Sağlıklı ve çekici bir gülüş için sadece dişlerin düzgün ve orantılı olması yetmez. Aynı zamanda diş etlerinin konumu ve rengi de gülümsememiz üzerinde oldukça etkilidir. Diş eti estetiği Ankara uygulamaları sayesinde, hem ağız sağlığını hem de kişinin gülümsemesini etkileyecek diş eti sorunlarını gidermek mümkündür. Yazımızın devamında Ankara diş eti estetiği ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Diş eti estetiği Ankara ve randevu için ise Uzm. Dr. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Diş Eti Estetiği Ankara Nedir?

Pembe estetik yani diş eti estetiği; dişlerin dudak yapısı ile uyumlu ve orantılı olması için yapılan uygulamalardır. Dudakların normalden yukarıda olması ya da dişlerin konumu ile ilgili estetik kusurlar, kişinin gülümsemesini ciddi şekilde etkileyebilir. Gülerken damağın görünmesi, kişinin kendini beğenmemesine ve özgüven sorunları yaşamasına neden olabilir. Diş eti estetiği, bu estetik problemleri ortadan kaldırmak için yapılan farklı işlemleri içerebilir.

Diş Eti Estetiğinde Ne Yapılır? Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Her hastamızın diş ve damak yapısı farklıdır. Bu nedenle diş eti sorunları olan her hastamıza aynı şekilde yaklaşmak doğru değildir. Bu noktada, farklı tedavi yöntemleri sayesinde diş etlerini dudak ve çene yapısı ile daha uyumlu hâle getirmek mümkündür.

Rejeneratif Tedaviler

Genellikle diş eti sorunlarının ağız ve diş sağlığını etkilediği durumlarda tercih edilir. Diş eti hastalıkları, zaman zaman doku hasarına neden olabilir. Bu da dişlerin sağlığını etkileyebilir. Rejeneratif tedaviler sayesinde hasar gören dokularda yeniden yapılanma sağlanabilir.

Gingivektomi

Diş etlerinin büyümesi ve daha belirgin hâle gelmesi durumunda uygulanan tedavilerdir. Amacı; diş etlerinin ideal yüksekliğine ulaşmasıdır. Böylece diş eti problemlerinin neden olduğu estetik sorunlar da büyük oranda ortadan kalkar.

Gingivoplasti

Diş etlerindeki asimetrik görünümün düzeltilmesi için yapılan işlemlerdir. Gülüş tasarımı sürecinde, gingivoplasti ile birlikte zirkonyum ya da porselen kaplamalar yapılırsa, kişinin ideal gülüşü ortaya çıkarılabilir.

Kron Boyu Uzatma

Diş etlerinde doku kaybı olması durumunda tercih edilen tedavidir. Fazla diş etleri çıkarılır ve gerekli durumlarda kemiğin de yeniden şekillendirilmesi gerekebilir.

Diş Eti Gülümsemesi (Gummy Smile) Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Diş eti gülümsemesi, diş eti çizgisinin gülme çizgisi üzerinde yer almasıdır. Yani gülümseme sırasında diş etlerinin normalden fazla görünmesidir. Diş eti gülümsemesi (gummy smile) nedenleri:

  • Çeşitli nedenlerle diş etinin büyümesi
  • Üst çene kemiğinin vertikal yönde büyümesi
  • Öndeki üst dişlerin ideal boyutlardan daha kısa olması
  • Dudağın kısa ve normalden üstte olması

Diş Eti Gülümsemesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş eti gülümsemesi tedavisinde diş eti estetiği yöntemleri ile kısa sürede, etkin sonuçlar almak mümkündür. Hangi yöntemin kullanılacağına ise kişinin ihtiyaçlarına göre karar verilir. Öncelikle diş eti gülümsemesinin nedenlerini belirlemek oldukça önemlidir. Böylece hasta için en kalıcı ve estetik sonuçlar alınabilir.

Diş Eti Estetiği Ankara Can Yakar Mı?

Diş eti estetiği uygulamaları birçok hastamızı korkutsa da aslında oldukça konforlu işlemlerdir. Özellikle günümüzün gelişmiş teknolojisi sayesinde, kısa sürede diş eti sorunlarından kurtulmak mümkündür. Günümüzde diş eti estetiklerinin büyük kısmı lazer ile yapılmaktadır. Bu da kesi ve kanamayı azaltarak, hem tedavi hem de iyileşme sürecinin daha konforlu olmasını sağlamaktadır. Uygulama sırasında bölgeye lokal anestezi yapıldığı için de hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. İşlem sonrasında bölgede sızlama benzeri ağrılar olabilir. Bunlar da doktorunuz tarafından verilen ağrı kesiciler ile kontrol altına alınacaktır.

Ankara Diş Eti Estetiği Fiyatları 2021

Diş etlerindeki estetik kusurlar, birçok hastamızın özgüvenini etkiler. Bu nedenle sosyal yaşamda ve iş hayatında da etkilerini gösterebilir. Günümüzün modern diş hekimliği uygulamaları sayesinde, diş etlerinin fazla ve rahatsız edici görünümünden kurtulmak oldukça kolaydır. Bu süreçte tercih edilen tedavi yöntemi ise fiyatları belirler. Bu nedenle diş eti estetiği fiyatları kişiden kişiye değişebilir. Ankara diş eti estetiği ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Uzm. Dr. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.