Diş Beyazlatma Ankara

Diş beyazlatma Ankara; dişlerin olduğundan daha açık renkli ve sağlıklı görünmesi için yapılan uygulamalardır. “Bleaching” olarak da bilinen diş beyazlatma, hem klinik ortamında hem de hastaya verilen özel apareyler yardımıyla evde yapılabilir. Diş beyazlatma uygulamalarından sonra, dişler olduğundan çok daha parlak görünür. Kişinin kendi diş rengine de bağlı olarak, beyazlatma işleminden sonra yaklaşık 4 – 6 ton açılma sağlanabilir. Diş beyazlatma işleminin en büyük avantajlarından biri de işlemin etkisinin uzun sürmesidir.

Beyaz ve parlak dişler, sağlıklı bir gülümsemenin temel koşullarındandır. Bu nedenle diş beyazlatma işleminden sonra hastalarımız daha temiz ve estetik görünen bir gülümsemeye sahip olmaktadır. Ankara diş beyazlatma ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Uzm. Dr. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Ankara Nedir? Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma, özellikle sık sık çay, kahve ve sigara tüketen kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir. Dişlerin sararması kişinin gülüşünü etkiler ve daha yaşlı ve bakımsız bir görünüme neden olabilir. Diş beyazlatma işleminde dişlere herhangi bir zarar verilmeden, dişlerin daha sağlıklı, bakımlı ve güçlü görünmesi sağlanabilir. Ankara diş beyazlatma işlemi ise iki farklı yöntemle yapılabilmektedir:

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Diş hekimleri tarafından, klinik ortamda yapılan diş beyazlatma işlemidir. Yaklaşık 1 saat sürer. İşlem sırasında özel bir beyazlatıcı jel ve ışık enerjisi kullanılır. Işık, jelin içerisindeki beyazlatıcı ajanların aktifleşmesini sağlar. Bu esnada diş ve diş etlerinin hasar görmemesi için koruyucu uygulanır.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Klinik ortamında yapılan diş beyazlatma işleminin aksine bir süre düzenli olarak yapılması gerekir. Hastaya verilen özel ağız içi aparey ve beyazlatıcı jel kullanılır. Öncelikle hastalarımızın ağzından ölçü alınır. Bu ölçüye göre ağız içi aparey hazırlanır. Beyazlatıcı jel, apareyin içine sürülür ve plak ağza takılır. En başarılı sonuçların alınabilmesi için plağın gece boyu ağızda kalması gerekir. Aynı zamanda bu işlemin 1 – 2 hafta boyunca devam etmesi gerekir.

Kimler Diş Beyazlatma Ankara Yaptırabilir?

Diş beyazlatma, tüm dünyada uygulanan, güvenilir bir işlem olmasına rağmen bazı hastalarda istenmeyen yan etkilere neden olabilir:

  • Diş çekilmesi ve diş hassasiyeti olan kişilerde beyazlatma sonrasında hassasiyet artabilir.
  • Protez ve köprü tedavisi görmüş kişilerde bleaching ile beklenen sonuçlar elde edilemeyebilir.
  • 18 yaş altı hastalarımızda uygulama yapılmaması tercih edilir.
  • Diş sıkma sorununa bağlı olarak dişlerinde yıpranma, aşınma olan hastalarda da riskli olabilir.

Diş beyazlatma uygulaması için genel olarak diş sağlığının iyi durumda olması gerekir. Bu nedenle diş beyazlatma uygulamasına başlamadan önce mutlaka dişlerin kontrol edilmesi gerekir. Eğer çürük vb. sorunlar varsa, öncelikle bunların tedavisi yapılmalı, sonrasında diş beyazlatma işlemine başlanmalıdır.

Diş Sararmasının Nedenleri Nelerdir?

Diş sararması hem kişinin kendi yapısal özellikleri hem de çevresel faktörler nedeniyle olabilir. Herkesin diş rengi farklıdır. Bazı kişilerin daha beyaz ve parlak diş yapısı varken bazı hastalarımızda kendiliğinden daha sarı diş yapısı görülür.

  • Genetik yatkınlık
  • Yaşın ilerlemesine bağlı olarak dişlerin renk değiştirmesi
  • Çürükler ve yetersiz ağız bakımı
  • Çay, kahve ve sigara alışkanlıkları
  • Gelişim döneminde kullanılan bazı ilaçlar, antibiyotikler dişlerin sararmasına neden olabilir.

Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları 2021

Diş beyazlatma sayesinde dişleri 4 – 6 tona kadar açmak mümkündür. Bu nedenle dişlerinde sarılıktan şikâyetçi olan kişiler sonuçlardan oldukça memnun kalmaktadır. Ancak dişlerin ne kadar açılacağı, kişinin kendi diş rengine de bağlıdır. Eğer dişler çok sarı renkli ise beklenen sonuçlar alınamayabilir. Diş beyazlatma fiyatları ise tercih edilen yönteme göre değişebilir. Ankara diş beyazlatma fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Uzm. Dr. Zeliha Bektaş ile iletişime geçebilirsiniz.